TAŞIMA KOŞULLARI

Aksun Kurye & Dağıtım

Taşıma Koşulları

Sözleşme

Aksun dağıtım ve kurye ile gönderici firma arasında dağıtım şartları ve dağıtım fiyatlarında varılan antlaşma sonucunda sözleşme aşamasına geçilerek sözleşme imzalanır.

Gönderilerin Adresten Alımı

Sözleşme sonrası Aksun dağıtım ve kurye gönderici firma adresinden gönderileri teslim alma formu düzenleyerek firma aracı ile teslim alır

Dağıtım Öncesi Ek Hizmetler Ve Bilgi İşlem Süreci

Alınan tüm gönderiler Aksun dağıtım ve kurye bilgi işleminde adı, soyadı,teslimat süresi,teslimat türü ve varış noktasına göre kayıt yapılmak suretiyle her gönderi için ayrı ayrı barkodlar üreterek gönderileri kayıt altına alır. Aynı zamanda alıcı adres bilgileri tarafımıza Excel formatında ulaştırıldığı takdirde  etiket basımı, etiketleme ve yine gönderilerin ambalaj içerisine konulması işlemlerde ücretsiz gerçekleştirilmektedir.

Dağıtım

Bilgi işlem aşamasından sonra gönderiler operasyon görevlilerince varış noktalarına/şubelerine göre tasnifi yapılarak dağıtım aşamasına dahil edilir.

  1. Ulaştıkları noktada kuryeler tarafından alıcılarına isim,telefon ve imza alınmak koşulu ile teslimatı gerçekleştirilir.
  2. Teslimat anıda alıcıya ulaşılamaz ise kuryeler adrese haber formu bırakmaktadır, alıcı haber formundaki telefonlar aracılığı ile aksun dağıtım kurye yi arayarak gönderisinin adresine 2.kez getirilmesini talep eder,   takip eden 3 iş günü içerisinde gönderi muhatabının adresine kuryeler aracılığı ile 2.kez ziyaret gerçekleştirilerek gönderi teslimatı gerçekleştirilir.
  3. Kuryeler tarafından Teslimatı gerçekleştirilen gönderilerin teslimat bilgileri bilgi işlem operatörleri tarafından kayıt edilir.

Raporlama / E-mail Yöntemi

Dağıtım bitimini takip eden 2 iş günü içerisinde mevcut projeye ait teslimatlar, iadeler ve haber formları gönderici firmaya e-mail yoluyla raporlama yapılarak bildirilir.

Projenin Faturalandırılması

Dağıtım işleminin gerçekleşmesi ve raporların e-mail ile ulaştırmasını takiben ilk iş günü içerisinde projen belirlenen birim fiyatlar üzerinden faturalandırılmaktadır.